Václav 2018 - ohlédnutí za turnajem

15.10.2018

     Rok se s rokem sešel a opět jsme se dočkali očekávané sportovní události. Letos Václavský turnaj, který je druhým rokem zároveň memoriálem k uctění památky našeho dlouholetého předsedy, pana Václava Jirkovského, připadl přímo na Den české státnosti, tedy 28. září. Možná i tato slavnostnější příležitost přispěla k tomu, že se oblíbeného turnaje ve čtyřhrách zúčastnili nejenom domácí sportovci, ale i spousta kolegů odjinud, kupříkladu z Rumburku, Velkého Šenova, Varnsdorfu nebo Prahy. Celkově se turnaje zúčastnilo 32 hráčů tvořících 16 dvojic. Ty byly losováním rozděleny do čtyř skupin, v nichž se hrálo systémem "každý s každým".

     Podle toho, jak se dvojicím dařilo v základních skupinách, pokračovaly v horním, resp. dolním pavouku. Právě v tuto dobu ukázali hráči a hráčky, že rozhodně nejsou z cukru, jelikož se počasí, které v ranních hodinách dalo vzpomenout krásným letním dnům, obrátilo ke všem zády a až do samého konce se hrálo za mírného deště. Buď jak buď, čím více se blížila finální fáze turnaje, tím kvalitnější tenis byl k vidění. Všichni přihlížející sledovali dělové servisy, precizně zvládnuté voleje a napínavé výměny, které si často vysloužily vydatný potlesk. Samotné finále mezi dvojicemi Tomáš Doležal - David Novotný a Dagmar Ráčková - Marián Kern vyznělo po dramatickém boji lépe pro první jmenované. Jejich jména budou proto zvěčněna na překrásném poháru. Z domácích hráčů se v nabité konkurenci nejlépe umístil Tomáš Franěk, který s Josefem Mikulejským obsadil 4. místo.

     Tenisovému turnaji předchází spousta práce a příprav. Zde je třeba poděkovat zejména organizátorovi akce, kterým byl pan Pavel Petřík. Ten si vzal vše již podruhé na starost a pod jeho vedením, za pomoci dalších nadšenců, sklidila celá událost velmi pozitivní ohlas nejen z hlediska sportovního, nýbrž i z hlediska pohoštění. Všichni účastníci si totiž mohli pochutnat na několika druzích buchet a koláčů, ovoci a zelenině, grilovaných kuřatech, výborném guláši a dalších lahůdkách.

     Z výše uvedeného je tedy zřejmé jedno - kdo se letos nemohl přijít podívat, měl by to příští rok napravit. Jelikož se snažíme šířit krásu bílého sportu i za horizont našeho městečka, jiříkovský tenisový oddíl nehodlá polevit v kvalitě pořádaných akcí. Přijďte se proto podívat nebo přímo zúčastnit některého z našich příštích turnajů. Přinejmenším se na všechny těšíme za rok na dalším ročníku Václavského turnaje.